Lisemiz, 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılında kurulmuştur. Özgüven sahibi, araştıran-sorgulayan, bilimsel bakış açısına sahip, toplum ve çevre sorunlarına duyarlı, birden fazla yabancı dil konuşan (Almanca-İngilizce), teknolojiyi etkin kullanan dünya vatandaşları yetiştirme hedefiyle yola çıkan bir okuldur.

Uluslararası Bakalorya Organizasyonu tarafından (IB) Mart 2017'de akredite edilerek Türk Milli Eğitim Sistemi içerisindeki ilk GIB-DP (Gemischtsprachiges International Baccalaureate) okulu olmuştur. Bunun yanısıra, Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından özel statüye tabi tutularak, 5 Nisan 2017 tarihinde, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin İstanbul Başkonsolosluğunda atılan imzalarla İELEV Özel Lisesi, Yurt Dışı Alman Okulu (DAS- Deutsche Ausland Schule) olarak akredite edilmiştir. Böylelikle, bu statüye sahip dünyadaki 140 okul arasında yerini almıştır.

İELEV Özel Lisesinde eğitim süresi 5 yıl olup, lisemize kayıt olan tüm öğrencilerin 4 yıllık lise öğrenimleri öncesi Hazırlık Sınıfı okumaları esastır. Üç dilde eğitim yapan okulumuzda hem Almanca hem İngilizce Hazırlık sınıfı uygulaması vardır ve bu özelliğiyle Türkiye'de bir ilke imza atmıştır. GIB-Diploma Programme lisenin son 2 yılında uygulanmasına rağmen Hazırlık sınıfından itibaren tüm öğrencilerimiz her seviyede Uluslararası Bakalorya Organizasyonun eğitim felsefesi çerçevesinde eğitim görürler.

Devamı

İELEV Özel Lisesi GIB Diploması Başarısı

Yurt dışında yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için uluslararası diploma programları en önemli fırsat oluyor. Uluslararası Bakalorya (IB) programının tüm modüllerini içeren ve buna ek olarak Abitur ile aynı fırsatları sunan karma dilli IB programı olan Gemischtsprachiges Internationales Baccalaureat (GIB) Diploma Programı olanaklarıyla dikkat çekiyor.

Mart 2017’de akredite edilerek Türk Milli Eğitim Sistemindeki öğrencilere yönelik ilk GIB Diploma Programını uygulamaya başlayan İELEV Özel Lisesi, bu uygulama ile öğrencilerine hem yurtiçi hem de yurt dışı yüksek öğreniminde çeşitli fırsatları bir arada sunuyor. İELEV Okulları Türkiye’de, anaokulundan liseye kadar Almanca ağırlıklı eğitim verip, Alman otoriteleri tarafından kabul edilen bir akreditasyonu diploma ile tamamlanan tek eğitim kurumu olma özelliğini taşıyor.

Devamı

Bizden Haberler