23.4.2024

"Hayalimdeki Oyuncak" Projesi Başarıyla Tamamlandı!

İELEV Özel İlkokulu/Ortaokulunda ana sınıfı ve ortaokulu öğrencileri, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında "Hayalimdeki Oyuncak" projesini büyük bir başarıyla gerçekleştirdi. Bu anlamlı projede, ana sınıfı öğrencilerimiz hayalindeki oyuncakları 2 boyutlu olarak çizdiler. Hayal güçlerini özgürce ifade eden minik öğrencilerimiz, en sevdikleri oyuncakları kâğıda döktüler.

7. sınıf öğrencilerimiz ise Bilişim Teknolojileri dersinde bu çizimleri 3 boyutlu olarak tasarladı ve ürünlerin çıktılarını aldılar. Teknolojinin sunduğu imkanları kullanarak hayal gücünü somutlaştıran 7. sınıflarımız, ana sınıfı öğrencilerinin hayallerine hayat verdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için 7. sınıflarımız tarafından üretilen oyuncaklar anasınıfı öğrencilerine hediye olarak verildi. Bu anlamlı hediye karşısında büyük bir sevinç yaşayan anasınıfı öğrencilerimiz, 7. sınıf arkadaşlarına alkışlar ile teşekkür ettiler.

"Hayalimdeki Oyuncak" projesi ile öğrencilerimiz 3 boyutlu düşünme becerilerini geliştirme ve paylaşmanın güzelliğini deneyimleme fırsatı yakaladılar. Farklı yaş gruplarından öğrencilerin birlikte çalıştığı bu proje, ekip çalışması ve yaratıcılığın önemini de vurguladı.

İELEV Özel İlkokulu Ortaokulu  olarak bu anlamlı projeyi gerçekleştiren tüm öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.


Foto Galeri