7.11.2023

English Week’i Birbirinden Keyifli Etkinliklerle Tamamladık

İELEV Özel İlkokulu/Ortaokulu olarak kültürlerarası çalışmalar kapsamında “English Week” etkinliklerini büyük bir heyecan ve yaratıcılıkla gerçekleştirdik. 

“İngilizce Dili Kutlama Etkinlikleri” kapsamında ana sınıfı öğrencilerimizle “Stone Soup” adlı hikâyemizi dinleyip bu hikâyenin interaktif drama canlandırmasını yaptık. Öğrencilerimiz bu etkinlik sayesinde hikâyeye ait İngilizce kelime ve cümle yapılarını tekrar etti ve pekiştirdi. 

1.sınıf öğrencilerimizle okulumuzun konferans salonunda “The Very Hungry Caterpillar” hikâyesinin önce hikaye anlatımını yaptık, devamında da hikâyenin drama etkinliğini sahne üzerinde gerçekleştirdik. Etkinlik sonunda da patlamış mısırlarımızı yiyerek günü keyifle tamamladık.

2. sınıf öğrencilerimiz konferans salonunda “Inside Out” filmini İngilizce olarak izlediler ve sinema saati yaptılar. Film seyri esnasında patlamış mısırlarını yiyerek etkinlik sürecinde keyifli anlar yaşadılar. Bu filmin devam etkinliği olarak sınıflarında filmdeki karakterlerin el kuklalarını yaparak duygular üzerine konuştular. Ardından kuklalarını okul ortamında da sergilediler.

3. sınıf öğrencilerimiz hafta boyunca en sevdikleri kitap ya da çizgi film karakterlerinin araştırmasını yaptılar. Onların fiziksel özelliklerine ve becerilerine yönelik görsel sunumlar yaptılar ve araştırma çalışmalarını okul ortamında sergilediler. 

4. sınıf öğrencilerimiz bir süredir “Spelling Bee” yarışmasına hazırlanıyordu. İngilizce öğretmenlerinin moderatörlüğünde kendi yaş gruplarına uygun farklı ve ilginç kelimeleri doğru telaffuz etmek üzere yarışan öğrencilerimiz, sınıflarını gururla temsil ettiler. 4.sınıflar genelinde son turda Bora Burultay, Arda Gemci ve Zeynep Serra Akın birinci oldular. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

5. sınıf öğrencilerimiz, İngilizce konuşulan ülkeler ve onların kültürel özelliklerini araştırarak sınıf kapılarını süslediler ve bu etkinlik okul genelinde 5. sınıflar arasında  bir yarışma etkinliğine dönüştü. Öğrencilerimiz eğlenirken öğrenerek keyifli ve verimli araştırmalar yaptılar.

6. sınıf öğrencilerimiz de İngilizce konuşulan ülkeler ve onların kültürel özelliklerini araştırarak sınıf içi dekorasyon çalışmalarına imza attılar. Bu etkinliğimiz de okul genelinde 6. sınıflar arasında bir yarışma etkinliğine dönüştü. Hafta boyunca öğrencilerimiz büyük bir heyecan ve motivasyonla araştırmalar yaparak öğrenmenin keyfini çıkardılar. 

7. sınıf öğrencilerimiz “English Week Kutlamaları” kapsamında gerçekleştirilen “Kahoot Ön Genel Kültür Bilgi Yarışması” ile önce her sınıftan üçer finalist çıkardılar. Ardından finalistlerimiz, büyük genel kültür bilgi yarışmamız olan “Quiz Show”a katıldı. Hafta boyunca ülkeler ve özellikleri hakkında çalışarak genel bilgi yarışmasında sınıflarını gururla temsil ettiler. 7/A-7/B-7/C sınıfı öğrencilerinden Yiğit Barlas, Can Özay, Deniz Koca, Alper Emirtaç Atmaca, Ali Fırat Uzel, Ece Saltek, Rüzgar Enes Kılıç, İlber Derin Benli, Karaca Aslı Bor ve Mert Can Tunçer’i tebrik ederiz.


Foto Galeri