Aday Öğrenci Sistemine Giriş için Tıklayınız

Toplam: 220
9.3.2021
Uluslararası 1 Idea 1 World İnovasyon Yarışması

İELEV Okulları öğrencileri katıldıkları Uluslararası 1 Idea 1 World inovasyon yarışmasında 731 proje arasından 19 proje ile finale kalmıştı. 7 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen finalde ise 23 ülkeden finale kalan 347 proje ile öğrenciler, girişimciler ve şirketler birbirinden etkileyici projelerle yarıştılar. İELEV Okulları öğrencileri 17 ülkeden, 17 farklı jürinin değerlendirmesiyle büyük bir başarı kazanarak; projeleriyle Türkiye’ye 1 GÜMÜŞ ve 4 BRONZ madalya kazandırdılar. İELEV Özel 125.Yıl Ortaokulu öğrencilerimiz Utku Teker, Barış Eren Mörek ve Doruk Ulufi maker kulübündeki çalışmaları sonucunda geliştirdikleri "Recycling of Technological Devices” (Teknolojik Cihazların Geri Dönüşümü) projesi ile GÜMÜŞ madalya kazandılar. İELEV Özel Ortaokulu öğrencilerimiz Alp Yelmer, Defne İnci Ulus ve Özne Çelik “Tomorrow Projesi” kapsamında gerçekleştirdikleri; Digital Health Assistance (Dijital Sağlık Asistanı) projesi ile BRONZ madalya, Nil Ece Türe, Alpkan Bozkan ve Ayaz Soyuyüce - Disabled Ramp Controller (Engelli Rampası) projesi ile BRONZ madalya kazandılar. İELEV Özel Lisesi öğrencilerimiz; İdil Aslı Turası ve Ali Sevilir maker kulübündeki çalışmaları sonucunda ortaya çıkardıkları “Natural Disaster Saving Robot” (Doğal Afet Kurtarma Robotu) projesi ile BRONZ madalya kazandılar. Yine lise öğrencilerimizden Batuhan Ağalar ise “A Life Without Barriers” (Bariyersiz Bir Yaşam) projesi ile BRONZ madalya kazandı. WIIPA Türkiye Temsilcisi ve Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) Başkanı Bülent Kavaklı yarışma ile ilgili görüşlerini, “1 Idea 1 World yarışması uluslararası olma niteliği taşıyor ve bu yarışmada genellikle buluş, icat ve inovasyon tabanlı projelerin daha fazla yer aldığını görebilirsiniz. Yurt dışından olduğu gibi ülkemizden de bir çok başvuru kabul ettik ve ülkemiz adına 23 ülke ile yarıştık. Türkiye’ den katılan şirket, okul ve kurumlara dikkat ettiğimizde İELEV Okullarının fark yarattığını söylemek doğru olacaktır. Zira çok genç yaşlarda olmalarına rağmen gençlerin yarışmaya sıkı hazırlandıklarını gördük. Şüphesiz bu konuda İELEV Okulları kurucuları, idari ve öğretmen kadrosunun vizyonu ve çabaları yadsınamaz. Bu sebeple kendilerini tebrik ediyor ve gençlere verdikleri desteğin devamını diliyorum. Unutmayın 1 fikir dünyayı değiştirecek, güzelleştirecek potansiyele, güce sahip olabilir.” diyerek ifade etti. Öğrencilerimizi ve öğrencilerimize proje mentörlüğü yapan tüm öğretmenlerimizi kutluyoruz.

5.3.2021
Dijital Gelecekte Kariyer

İELEV Okulları Kariyer ve Yaşam Becerileri Ofisi tarafından 2-5 Mart 2021 tarihlerinde “Dijital Gelecekte Kariyer” başlığı ile Kariyer Günleri etkinlikleri gerçekleştirildi. Kariyer ve Yaşam Becerileri Ofisi çatısı altında üç okulumuzun Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisleri ortaklığı ile “Dijital Gelecekte Kariyer” temasıyla düzenlediğimiz Kariyer Günleri etkinliği, 2-5 Mart 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Etkinliğimizin ilk gününde, 7-8. Sınıf öğrenci ve velilerimiz, okullarımızdan farklı yıllarda mezun olan, şu anda lise öğrenimlerine devam eden mezun öğrencilerimiz ile bir araya gelerek sınava hazırlık süreçlerini, okul hayatlarını ve deneyimlerini dinleme fırsatı buldular. Etkinliğimizin ikinci gününde, öğrencilerimiz İELEV Okullarının tarihine tanıklık etmiş, öğrencilerimiz ile benzer yaşantılar deneyimlemiş ve şu anda meslek yaşamlarına farklı sektörlerde devam eden konuklarımız ile buluşup, kendilerinin kariyer öykülerini ve önerilerini dinlediler. Etkinliğimizin üçüncü gününde, öğrencilerimiz tiyatro ve sinema sanatçısı Güven Kıraç ile buluştular ve kendisinin oyuncu olma serüveni ve bu mesleği icra ederken ne türden deneyimleri olduğu üzerine kendisinden bilgi alma fırsatı elde ettiler. Ardından; kariyer serüvenlerine farklı uzmanlık alanlarında devam eden konuklarımızın desteği ile gerçekleşen meslek tanıtım oturumlarında öğrencilerimiz, ilgi duydukları mesleklere dair merak ettikleri soruları konuklarımıza sorma fırsatı buldular. “İlham Veren Kariyer Öyküleri” teması ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin son gününde; öğrencilerimiz öncelikle Dr. Şebnem Özdemir tarafından “Kariyerde Özgürleşmek ve Özgünleşmek” başlığı ile gerçekleştirilen sunumu izleme ve kendisinin kariyer planlamasına dair önerilerini dinleme fırsatı elde ettiler. Ardından Tolga Ekren (İEL ‘97), Bora Aksoylu (İEL ‘02) ve Özgür Soner (İEL ‘97) ile bir araya gelen öğrencilerimiz dijitalleşme sürecinin kariyer bağlamında getirdiği dönüşümlere odaklanılan “Dijital Gelecekte Kariyer” başlıklı bir panele katılım sağladılar. Panelin ardından öğrencilerimiz, Ongun Tan tarafından gerçekleştirilen “Girişimci Gibi Düşün” başlıklı sunum ile girişimci bir düşünme alışkanlığını gündelik hayatlarına nasıl eklemleyebilecekleri üzerine bilgi edinme ve Ongun Tan’ın girişimcilik öyküsünü dinleme fırsatı yakaladılar. Kariyer ve Yaşam Becerileri Ofisi olarak etkinliğimizin tüm konuklarımız ve öğrencilerimiz adına keyifli ve verimli geçmiş olduğunu umuyor, gelecek seneki etkinliğimizde konuklarımız ve öğrencilerimiz ile okullarımızda yeniden bir araya gelebilmeyi diliyoruz.

25.2.2021
Faschings - Kahoot!

İELEV Okullarında “Faschings-Kahoot!“ Akşamı Gerçekleşti İELEV Okulları olarak 25 Şubat 2021 Perşembe “Faschings-Kahoot! Akşamı“ nı gerçekleştirdik. İki yerleşkemizdeki tüm yedinci sınıf öğrencilerimiz, onlar için özel hazırlanan “Almanca Bilgi Yarışması” na katıldılar. Etkinliğimizde bizleri heyecan, oyun ve eğlence karşıladı. Etkinliğimizin sonucu olarak gururla bu sıradışı akşamın kazananlarını ilan ediyoruz: İELEV Özel 125. Yıl Ortaokulu 7-D sınıfı öğrencilerimizden Kuzey Kurtuldu birinci, İELEV Özel 125. Yıl Ortaokulu 7-C sınıfı öğrencilerimizden Duru Becerik ikinci ve İELEV Özel 125. Yıl Ortaokulu 7-A sınıfı öğrencilerimizden Kaan Etyemez üçüncü olmuştur. Kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. FASCHINGS-KAHOOT! – ABEND BEI DEN İELEV – Schulen Es ist wirklich passiert: Am Donnerstag, 25.02.2021, fand unser Online – Faschings-Kahoot! - Abend statt. Alle Schüler der siebten Klassen aus unseren beiden Schulen, İELEV 125. Yıl und İELEV Cağaloğlu, nahmen an diesem besonderen Abend teil. Es gab Spannung, Spiel und Spaß! Mit Stolz möchten wir nun die Sieger dieses außergewöhnlichen Abends verkünden: 1. Platz: 125.Yıl Mittelschule 7D Kuzey Kurtuldu 2. Platz: Cağaloğlu Mittelschule 7C Duru Becerik 3. Platz: Cağaloğlu Mittelschule 7A Kaan Etyemez Wir gratulieren den Siegern und danken allen Teilnehmern!

Toplam: 220