Veli Mektupları

Sayın Müdürümüz Banu Keskin,

Size 3/B sınıfı öğrencilerinden oğlum İlker Çeviker'in kendince hazırladığı bu küçük not kağıdını yollamak istedim. İELEV deyince aklına gelenleri, hissettiklerini yazmış. Görünce çok mutlu oldum. Çünkü beklentilerimle tamamen örtüşüyor. Bu sebeple size ve sevgili öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. 

Saygılarımı sunarım,
Feride Kor - 08.01.2018


Merhabalar,

Harika bir dört yıllık eğitim ve öğretim yılını geride bıraktık. 
Okul yönetimimizi, öğretmenlerimizi ve tüm çalışanlarımızı kutlar, teşekkürü bir borç biliriz.
Çocuklarımızın okula, öğrenmeye her gün büyük bir  keyifle gittiğini ve geleceğini sağlam temeller üzerine kurduğunu görmek bizim için büyük bir mutluluk kaynağı oldu.
Bizim için mutluluk paylaşınca güzel.
Biz de, bu mutluluğumuzu  sizinle paylaşmak için İELEV adına Darüşşafaka’ya bağışta bulunduk.
Darüşşafakalı çocukların anneleri, babaları yanlarında olmasa da, daha iyi bir gelecekleri olsun istedik.
Sizden ricamızda bu küçük hediyemizi kabul etmeniz.

Saygılarımızla,
İELEV Özel İlkokulu 4-B Sınıfı Öğrencileri ve Velileri


Merhaba,

İELEV Eğitim Kurumları, çocuklarımızın mutlulukla, inaçla ve zevkle gittikleri harika bir eğitim kurumu. Kaan'ın İELEV Eğitim Kurumları'nda anaokulu ile birlikte 8. senesi. Bu süreçte Kaan'ı sevgiyle destekleyen, kendini ifade etmesine olanak sağlayan, müzik yolculuğunda desteğini esirgemeden güç veren ve teşvik eden, dersi derste öğreten harika öğretmenleri, dünya tatlısı öğrencileri ve tutarlı yöneticileri olan İELEV ailesine yürekten teşekkür ederiz. Her hafta bir öğrenci tarafından #BenimOkulum paylaşımları yapılmakta, bu hafta bu onur Kaan'a verilmiş. Onur duyduk, teşekkür ederiz. 

Begümhan Baysal - 11 Nisan 2016


Merhaba,

"Anne ben dünyanın her yerinde yaşayabilirim."

İşte yukarıdaki bu cümle Polonya gezisinden geriye kalan… Kendine güven duygusunu aşılamak için yıllarca çalışırız bazen başarır bazen de başaramayız. İşte bu anlamlı proje bize bu özgüveni kazandırdı. Oğlum Ege Bora İnce gideceğini duyduğu günden döndüğü ana kadar çok mutluydu.  Hatta o kadar mutluydu ki az kaldık diye üzüldü bile. İşte bizim Polonya’mız.

Oğlum Polonya'da olduğu süre içerisinde Instagram hesabından bazı fotoğraflarını paylaştı bunları gören veli arkadaşlarım  (başka okulların velileri) “Ege nerede, nasıl gitti?” diye sordular. Durumu onlara anlattığımda inanamadılar. Biz ana dili İngilizce olan okullar olarak gitmeyi bırakın projeden haberimiz bile yok siz nasıl bu kadar içindesiniz dediklerinde okulumuzla bir kez daha gurur duydum.

Bu projede kabul görmek gerçekten uzun ve yorucu bir süreçten geçer onunla yatar onunla kalkarsınız. Bu konuda gece gündüz çalışan öğretmenlerimize çok ama çok teşekkür ederiz.

Dünyanın ortak dili olan İngilizcenin bizim için önemi oldukça fazladır. Biz çift dilli eğitim veren bir kurumun parçasıyız.  Bu duyguyu da bize hissettirdiği için okulumuza çok teşekkür ederiz.

Polonya gezimizden geriye kalan son konumuz ise oğlumun kaldığı aileyle biz de arkadaş olduk Ege kaldığı evin oğlu Artur ile bizde anne babayla,  ne mutlu bize.

Oğlumuzu misafir eden aile bize çocuklarımızın İngilizce yeterliliğinin inanılmaz derecede iyi olduğunu ve 3. senelerinde bu şekilde İngilizce konuşabildikleri için çok şanslı olduğumuzu söylediklerinde aile olarak nasıl mutlu olduğumuzu tahmin edebilirsiniz.

Polonya projesi ile ilgili olarak yazdığım ve yazamadığım birçok güzel duyguyu bize yaşattığınız için başta İngilizce öğretmenlerimize, sonra okulumuza ve Vakfımıza çok teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Tuba INCE- 27 Ekim 2014


Merhaba,

Çok zor bir sınav maratonunu geride bıraktık. Bu süreçte başta tüm çocuklar, değerli öğretmenlerimiz ve biz aileler oldukça ağır ve stresli bir dönemden geçtik.

Öncelikle tüm değerli öğretmenlerimiz bu süreçte çocuklara inanılmaz destek verip beklentilerimizin çok çok üzerinde bir performansla çocukları sınava taşımaya çalıştılar. Şunu da eksik yaptınız, yanlış yaptınız diyebileceğimiz hiç bir nokta yok! Çocuklar ile yapmış olduğunuz çalışmalarda fazlasını en mükemmel şekilde yaptığınızı ve yapmaya çalıştığınızı ben net olarak her safhasında gözlemledim ve izledim.

Onlara hem bir öğretmen hem de bir anne-baba şefkati ile yaklaşıp bu kriz dönemini çok başarılı bir şekilde idare ettiniz.

Sonuç ne olursa olsun, sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.

Eksik olmayın, sağ olun, var olun…

Saygılarımla,
M.Ali Bağdatlı  - 1 Mayıs 2014


Merhaba,

Okula ilk başladığımız günden bu yana gösterdiğiniz samimiyet, ilgi, güleryüz ve sevgi için ben ve eşim tekrar teşekkür etmek istedik. Sizin gibi bir okul müdürü hayatımda hiç görmedik, göreceğimizi de düşünmüyorum. Siz tüm detaylara çok önem veren, hem bir uzman gözüyle hem de bir anne gözüyle olaylara bakabilen, çevrenizdekilere hep pozitif bir enerji veren, ileri görüşlü, kısacası yaptığınız işin hakkını verebilen sayılı insanlardan birisiniz. Bu satırları yazarken tüm içtenliğimde yazıyorum, samimiyetinize sığınarak yazıyorum. Siz de beni az çok tanıdınız, kendimi bu kadar rahat ifade edebildiğim ve benimle aynı değer yargılarına sahip insanlarla birlikte olduğum için çok mutluyum. Okul seçiminde en doğru kararı vermişim.

Öğretmenimizin de ilk günden beri itinayla beni dinleyerek, bana fikir vererek, heyecanımda, korkularımda ve tüm hassasiyetlerimde benimle birlikte olarak, en önemlisi, canımdan kıymetli biricik oğlumla birebir çalışarak, inanın bana büyük bir güç vermiştir. Hepiniz bizim için çok değerlisiniz, birlikte ekip olup Alican’ımı çok iyi yerlere taşıyacağımıza gönülden inanıyorum. Ben sadece hislerimi ve görüşlerimi yazılı ortamda sizlerle paylaşmak istedim.

Sevgiyle kalın...
Handan Esen - 24 Aralık 2013


Sayın hocalarım,

Anaokulu dâhil 9 senemizi okulumuzda tamamlamak üzereyiz. Bu geçen uzun süreçte karşılıklı bir takım zorlukların altından kalkmasını bildik. Dayanışma ve bağlılığın en güzel örneklerini birlikte sergiledik. Çocuklarımız yeni bir hayata atılmak üzere her yönleriyle hazır olduklarını bizlere yansıttılar.

Aile olarak sevgi, farkındalık ve barışçıl olma duygularının akademik süreçte bizim için daha önemli olduğunu her zaman vurguladığımızı ve oğlumuzun da sayenizde bunu çok iyi başardığına inanmış durumdayız.

Bu nedenlerle bugün tamamladığımız zorlu TEOG sınavlarında çocuklarımıza vermiş olduğunuz emek, sevgi ve sabır için sınıf öğretmenimiz başkanlığında tüm öğretmenlerimize, psikolojik olarak destekleyen Rehberlik hocamıza oğlum ve ailem adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,
Yasemen Ünal - 30 Nisan 2015


Değerli öğretmenlerim günaydın,

Öncelikle sizlere sağlık, huzur ve keyif dolu bir gün ve hafta diliyorum.

Ben 3/C sınıfından Salih Emre Demirkol'un babası Mahmut Demirkol. Sizlere "merhaba" demek ve 23 Nisan bayramındaki inanılmaz kutlama töreni kurgusu ve organizasyonu için sizleri tebrik etmek istedim.

Töreni izlerken eşimle de aynı konuyu konuştuk… Zaman ve yaklaşım ne kadar değişti. Nereden nereye geldik… Bizler öğrenciyken bu törenler nasıl kutlanırdı. Oysa şimdi yaklaşım ne kadar mükemmel ve heyecan verici…

Okulumuzun tören organizasyonunda her şey oldukça başarılı ve mükemmeldi. Fikir ve kurgu oldukça başarılı ve yaratıcı, organizasyon operasyonu yönetimi oldukça hatasız, mekân seçimi, misafirlere yaklaşım vs vs. her şey ama her şey gayet mükemmel ve kusursuzdu. Sizleri ve çorbaya tuz atmış olan tüm ekibi en gönülden duygularımla tebrik ediyorum. Kampüsleri birleştirmek oldukça iyi bir fikirdi. Seçilen mekân çok doğru ve başarılıydı. Özetle İELEV adına yakışan bir duruş sergilendi. Etkinlik koordinatörümüz, bu işin ustası ve profesyoneli olduğunuzu fazlasıyla gösterdi.

Doğrusu; yemiyoruz, içmiyoruz ama gözümüzün nuru evladımızı sizlere emanet etmekle ne kadar doğru bir iş yapmış olduğumuzu bir kez daha anlıyoruz.

Allah ne bizi, ne de sizi ne de çocuklarımızı utandırmasın.

Sizleri bir kez daha tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Sevgilerimle,
Mahmut Demirkol – 26 Nisan 2014


Merhaba,

Hafta sonu Terakki Satranç Turnuvası’na katılan okul takımındaki Emre Demirkesen'in (3-B) annesiyim. Turnuva, sadece çocuklarımız için değil, çocukları ilk kez satranç turnuvasına katılan 3-B sınıfının üç velisi için de her açıdan çok güzel ve faydalı bir deneyim oldu. Çocuklarımızın zorlu rakipler karşısında kıran kırana mücadele etmesi, müthiş bir takım ruhuyla maçlara çıkmaları, maç sırasında bile uyarı alma pahasına birbirlerini desteklemeleri, yenenlerin yenilenleri teselli etmesi ve alınan her puanı sevinçle karşılamaları bizi çok mutlu etti ve gururlandırdı. Takım ruhunu biz de dışarıda veliler ve başta satranç öğretmenimiz olmak üzere, sınıf öğretmenleriyle birlikte yaşadık.

Çocuklarımıza satrancı sevdiren, sakin ve dengeli yaklaşımlarıyla onların turnuvayı yaşarken keyif de almalarını sağlayan satranç öğretmenimize çok teşekkür ediyorum. Ancak sınıf öğretmenlerimize de ne kadar teşekkür etsem az. Sınıf öğretmenimizi cumartesi sabah turnuvada gördüğümde sanki turnuvayı kazanmışız gibi sevindim. Öğrencilerini desteklemek ve onları yalnız bırakmamak için turnuvaya gelen bu özverili öğretmenlerin hakkını hiçbir şeyle hiçbir şekilde ödenmesi mümkün değil... Bu harika deneyimi hem çocuklarımıza hem biz velilere yaşatan öğretmenlerimize ve her açıdan çok iyi ve özverili öğretmenlerle çalışan İELEV'e ve okul yönetimine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İELEV camiası olarak başarılarımızın devamını diliyorum.

Saygılarımla,
Aslı T. Demirkesen – 24 Mart 2014


Sevgili öğretmenlerim,

Pazar günü sahne alan Kibritçi Kız Müzikaline gitmek üzere ayarladığınız biletler için teşekkürlerimi iletmek istedim. Bugüne kadar oğlum Mehmet Sami Okay’ın seyrettiği tüm film ve sahne performanslarının içeriğine, konuşmalarına dikkat ederek seçimlerimi yaptığımı belirtmek isterim. Müzikalin sahne dekoru, kostümler, vb. görsel açıdan, konuşma içeriğinin seçkin oluşundan ve özellikle hitap ettiği çocuk yaşına uygun olacak şekilde mutlu sonla bitmiş olmasından dolayı tarafımıza önerdiğiniz bu güzel görsel performans için teşekkür etmek istedim.

Müzik ve sahne performanslarına özel ilgi duyan oğlum "Anne teşekkür ederim, iyi ki beni bu müzikale getirdin" dedi. Bir anne başka ne duymak ister ki?!

Düşünen, araştıran, bilet organize eden, emeği geçen herkese teşekkürler.

Eda Gürmen Okay – 11 Mart 2014


Merhabalar,

Toplantılarda bize çocuklarımızı hayata birlikte hazırladığımızı anlatıyorsunuz. Aşağıda yazacaklarım buna canlı bir örnek olduğu için sizlerle paylaşmak ve özü-sözü bir ortamda çocuğuma öğretim yanında eğitim verdiğinizi, bizim de bunun bir parçası olmamızı desteklediğiniz için teşekkür etmek istiyorum.

2-C sınıfı 440 no’lu Cemal Doğu Tekelioğlu’nun annesiyim.

Bu hafta 3 gün süreyle gerçekleştirdiğiniz kitap satışı etkinliği, oğlumun biz olmadan alışveriş yapması, kendi adına karar vermesi, para hesabı yapması konularındaki gelişimini gözlemleme imkânı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Arkadaşlarıyla yardımlaşmaları,  seçimlerinin eleştirilmesinin/desteklenmesinin etkilerini gözlemlemek,  elindeki paranın neye yetip yetmeyeceğini bilmesi, borç almak/vermek konularına bakış açısını da keşfetmek ayrıca keyifliydi.

Perşembe günü aldığı Bilmeceler kitabının para üstünün benim çocukluğumda kullanılan 25 kuruş ile verilmiş olması da farklı bir kazanım oldu. Zira paraları tanıtırken üzerinde 25 kuruş yazsa bile geçersiz ve eski paraları anlatmayı akıl etmemiştim.

Paraya dair hayattaki ilk kandırılışını, bu kadar küçük bir parayla kalması için de kandırmanın ahlaki boyutunu kendisi ile paylaşma imkânımız oldu.

Tekrar çok teşekkürler,

Sevgiler,  selamlar,
Abide Tekelioğlu – 21 Mart 2014


Merhaba,

Bu yıl İELEV’deki ilk yılımız, ilk Cumhuriyet Bayramımızdı. Mutluluk gözyaşlarıyla izledik bu güzel bayram coşkusunu… Bir kez daha dedim ki iyi ki kızım bu okulda okuyor ve iyi ki varsınızç

Sonsuz teşekkürler…

Sevgilerimle,
Rabia Pala -  29 Ekim 2013


Sayın tüm yöneticiler ve öğretmenler, sevgili öğrenciler,

Bugünkü bayramda uzun zamandır ilk defa bayram sevincini yaşadık, ağladık, hem mutluluktan hem de gururdan.

İELEV ailesi olarak bize bugünü yaşattığınız için size ve emeği geçen herkese çok teşekkürler. Bir kere daha neden İELEV’i seçtiğimizi bize hissettirdiniz. Çok sağ olun.

Saygılar,
Beril Sahin


Merhaba,

Sabah 3-B sınıfı öğrencisi oğlum Emre Demirkesen'in durumuyla ilgili bir mail göndermiştim size. Okul hemşiresi dün, Emre ağrı şikâyetiyle gidince, Emre'nin ayağını bandajlamış. Emre'yi akşam götürdüğüm doktor, hemşiremizin sardığı bandaja hayran kaldı. "Çok iyi bandajlanmış, kim yaptı bunu?" diye sordu. Malzemenin de çok kaliteli olduğunu söyledi. Zaten bandajdan sonra Emre'nin ağrısı geçmiş. Yani bandajın ne kadar iyi ve amacına uygun olduğu ağrının geçmesinden de belli. Hem hemşiremize, hem de böyle iyi ve tecrübeli bir hemşireyi istihdam eden ve çocuklarımızın sağlığı için kaliteli malzemeden ödün vermeyen İELEV'e ve okul yönetimine çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Aslı T. Demirkesen – 17 Ocak 2014

 • İELEV Okulları “Apple Distinguished School” Oldu
 • Türkiye Özel Okullar Birliği
 • MEB - Okul Sağlığı
 • Erasmus +
 • University of Cambridge ESOL Examinations
 • The Duke of Edinburgh’s International Award
 • Weltverband Deutscher Auslandsschulen
 • Das Deut­sche Sprach­di­plom der Kul­tus­mi­nis­ter­kon­fe­renz
 • Schulen: Partner der Zukunft
 • Die Zen­tral­stel­le für das Aus­lands­schul­we­sen
 • The International Baccalaureate®