Aday Öğrenci Sistemine Giriş için Tıklayınız

İELEV Akademik Kurulu

İELEV Okulları Akademik Kurulu Prof Dr. Ata Anıl yönetiminde kendi alanlarında deneyimli eğitimcilerden oluşan İELEV Akademik Kurulunda öğrencilerimizin sadece üniversiteye değil, özgür, mutlu ve başarılı bireyler olarak hayata hazırlanması için çalışırız.

Lisemizde uygulanan Gemischtsprachiges International Baccalaureate (Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı) çerçevesindeki çalışmalara öğrencilerimizi hazırlarken; 21. yüzyıl becerilerine sahip, araştıran, sorgulayan, yaratıcı ve kendine güvenen gençlerin yetişmesine de yardımcı oluyoruz.

İELEV Akademik Kurul Üyelerimiz:

Prof. Dr. Ata Anıl - Diş Hekimi - Öğretim Üyesi - İELEV Akademik Kurul Başkanı

1982 yılında İstanbul Erkek Lisesinden mezun olan Prof. Dr. Ata Anıl okul yıllarında İstanbulspor’da basket oynamış ve Sakarya İzci Grubunda Grup Başı Yardımcılığı yapmıştır.

1987’de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdikten sonra doktorasını Almanya Mainz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden almıştır. İstanbul Üniversitesinde doçent olduktan sonra, Berlin Üniversitesi Charite Diş Hekimliği Fakültesi ve Steinbeis Üniversitesinde çalışmıştır. Halen İstanbul’daki muayenehanesinde çalışmakta ve Lüksemburg’da DTMD Üniversitesinde öğretim üyeliği ve dekan yardımcılığı yapmaktadır.

Alman İmplantoloji Derneği DGI, Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisi EAED üyesi olan Ata Anıl Türk Estetik Diş Hekimliği Derneği EDAD’ın eski başkanı ve onursal başkanı, Alman Oral Cerrahi Derneğinin (BDO) şeref üyesidir. Almanya Mainz Diş Hekimleri Odasında İmplantoloji konusunda eğitmendir.

Ata Anıl, önceki yıllarda Rumeli Eğitim Vakfı başkanlığı yapmış, 14 yıldır İELEV’de Başkan ve Akademik Kurul üyesi olarak çalışmaktadır. Başkan olduğu dönemde İELEV Özel Lisesinin kuruluş çalışmalarını gerçekleştirmiş, DSD, DAS ve GIB akreditasyon sürecini yürütmüştür. Halen İELEV’in ZfA ve WDA nezdindeki temsilcisidir.

Gülden Güntekin Çayır - Almanca Öğretmeni - İELEV Akademik Kurul Üyesi

İstanbul Erkek Lisesinden 1972 yılında mezun olan Gülden Güntekin Çayır, İstanbul Erkek Lisesine giren ilk 7 kız öğrenciden biridir. Lisans derecesini Atatürk Eğitim enstitüsü Almanca Öğretmenliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesinde tamamladı. Üsküdar Lisesinde 4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, İstanbul Erkek Lisesinde Almanca Öğretmeni olarak görev aldı. Öğretmen ve İdareci olarak 16 yıl çalıştıktan sonra emekli oldu.  İELEV Özel Okulunda 1 yıl Müdürlük ve bazı Özel Okullarda Almanca Öğretmenliği yaptı. Halen İELEV Mütevelli Heyet Üyesi olan Gülden Güntekin Çayır, İELEV Akademik Kurul üyesidir.

Muzaffer Egeli - İELEV Genel Sekreteri

Muzaffer Egeli, 1967 İstanbul doğumludur. 1985 yılında İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra University of Delaware (Newark, USA)’de Makina Mühendisliği Lisans diploması almıştır. Carnegie-Mellon University (Pittsburgh, USA) ‘de İşletme Master’ı yapmış, Wirtschaftsuniversitaet Wien’de Doktora dersleri görmüştür. Muzaffer Egeli, 1993 – 2006 yılları arasında uluslararası Yönetim Danışmanlık Şirketi The Boston Consulting Group’un Münih ve İstanbul ofisleri başta olmak üzere çeşitli lokasyonlarında çalışmış, şirkette Partner olmuş, ayrılmasından sonra da 2010 yılına kadar Senior Advisor görevini üstlenmiştir. 2006’da Mega Yatırım Angel Investment Şirketi’ni kurmuş, yönetmiş ve 2011’de devretmiştir. 2012-2016 arasında GIDAPRO Süt ve Süt Yan Ürünleri sanayi şiketini kurmuş, yönetmiş ve satmıştır. 2017-2019 yılları arasinda Münih bazlı CERTINA Holding AG’de Managing Partner olarak çalışmış, şirket iştiraklerine ortak olmuştur. Muzaffer Egeli, halen Likya Tarım AŞ hakim hissedarlığı, Nurtel Tel AŞ YK Danışmanlığı ve GIDAPRO Süt Ürünleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Egeli, kendine ait, Münih bazlı TREU Management GmbH’yi yönetmeye, Türkiye ve Avrupa Birliğinde yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Sosyal ve sektörel birçok dernek üyeliği bulunan Egeli, bir kız çocuğunun gururlu ve mutlu babasıdır. Egeli, İELEV Genel Sekreteri görevini yürütmektedir.

Dr. Alper Hasanoğlu - Psikiyatrist / Yazar- İELEV Akademik Kurul Üyesi

Dr. Alper Hasanoğlu 1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'nin ardından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Hasanoğlu, iki yıl Çorlu Devlet Hastanesi'nde görev yaptıktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Fizyoloji ihtisası yaptı. Ardından İsviçre’de Basel Üniversitesi'nde psikiyatri ihtisası yaparak Basel Üniversitesi Psikiyatri Polikliniği’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2010 yılında Türkiye'ye dönerek kurmuş olduğu TherapiaGroup çatısı altında ekibiyle birlikte klinik çalışmalarına devam etmektedir. Dr. Alper Hasanoğlu’nun yayınlanmış Bir Terapistin Arka Bahçesi, Aşkın Halleri, İlişkilerin Günlük Hayatı isimli üç kitabı bulunmaktadır. 2009-2016 tarihleri arasında Radikal (gazete)'de köşe yazarlığı yapan Hasanoğlu, ayrıca Milliyet, Duvar ve Diken’de köşe yazarlığı yapmıştır. Alper Hasanoğlu iki çocuk babasıdır.

Burak Kılanç - İELEV Eğitim Kurumları Genel Müdürü

Burak Kılanç 1970 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitiren Kılanç, lisansüstü eğitimine aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalında devam etti. Londra Üniversitesi Imperial College - CARE ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü Finans Yönetimi lisansüstü programlarını tamamladı.

1993- 2019 yılları arasında sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Kültür Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve İstinye Üniversitesi yönetim kademelerinde öğretim görevlisi, arge yöneticisi, icra kurulu üyeliği, genel sekreterlik gibi çeşitli görevlerde bulundu.  2009- 2012 yılları arasında Işık Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüklerine yükseköğretim pazarlaması konusunda danışmanlık yaptı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün YÖNVER, Yükseköğretim Kurulu'nun YÖK Atlas projelerinde proje yürütücüsü olarak görev aldı. Eğitim sektörüne çok sayıda TV programı ve gazete köşe yazısı ile katkı sağlayan Burak Kılanç'ın, eğitim konusunda basılı iki kitabı bulunmaktadır. Kılanç, Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi (TEVDAK) Yönetim Kurulu üyesidir. 

Vakfımızda 2010 yılından bu yana yönetim kurulu üyeliği, kurucu temsilcisi ve akademik kurul üyeliği görevlerini gönüllü olarak sürdüren mütevellimiz Burak Kılanç, 1 Şubat 2020 tarihinden bu yana İELEV Eğitim Kurumları Genel Müdürü görevini yürütmektedir.

Doç. Dr. Serhat Koloğlugil - Öğretim Üyesi - İELEV Akademik Kurul Üyesi

Serhat Koloğlugil 1998 İstanbul Erkek Lisesi, 2003 Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sırasıyla 2005 ve 2008 yıllarında Kaliforniya Üniversitesi Riverside'da tamamlamıştır. Eğitim ekonomisi, davranışsal iktisat ve kurumsal iktisat alanlarında çalışmaktadır. Dr. Koloğlugil’in “Journal of Economic Issues”, “European Journal of the History of Economic Thought”, “Erasmus Journal for Philosophy and Economics”, “Current Psychology” gibi uluslararası akademik dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca, “Dijital Kaynakların Müşterek Kullanımı ve Özgür/Açık Kaynak Kodlu Yazılım” başlıklı bir TÜBİTAK 1001 projesinin yürütücülüğünü yapmıştır. Dr. Koloğlugil 2018 yılında DAAD bursuyla (Deutscher Akademischer Austauschdienst)  Bonn Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 2016 – 2019 yılları arasında FMV Işık Üniversitesi Ekonomi bölüm başkanlığı görevini yürüten Koloğlugil, halen aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürü olarak görev yapmaktadır.

Georg Michael Schopp - Akademik Kurul Üyesi

Georg Michael Schopp, 1951 yılında Paderborn/Kuzey Ren-Vestfalya’da doğdu. 1970 yılında Paderborn’da bulunan Theodorianum Lisesi Devlet Klasik Dil Okulundan mezun oldu. 1970–1976 yılları arasında Münster ve Düsseldorf‘da Üniversite Eğitimi (Alman Dili, Edebiyatı ve Tarih alanlarında) Lise Öğretmenliği okudu. 1977’de Düsseldorf’da bulunan üç lisede ders verdi. 1987 yılında NRW Okul Bakanlığına (Okul Geliştirme Bölümü) yükseldi. 1990’da Meerbusch/Düsseldorf Maria-Montessori Ortaokulunda Müdür Yardımcılığı yaptı. 1997’de Moers’de bulunan Adolfinum Lisesinde Okul Müdürü olarak görev aldı. 2003 yılında İstanbul Erkek Lisesi Alman Direktörü olarak atandı. 2009 yılında Nürnberg/Bavyera'daki Protestan Kooperatifi Wilhelm-Löhe Ortaokulu Müdürlüğü yaptı. 2011 Yurt Dışı Alman Okulları Merkez Ofisinin (ZfA) Yurt Dışındaki Alman Okullarına Yaptığı Federal Devlet Denetiminde İş Birliği görevini üstlendi.

Michael Schopp, İELEV Özel Lisesinin kurulumunda görev aldı ve 2016 yılından bu yana İELEV Akademik Kurulunda görev yapıyor. Michael Schopp evlidir; Zürih ve Köln’de yaşayan iki oğlu ve beş torunu vardır.

Dr. K. Selçuk Tuzcuoğlu - Akademisyen- İELEV Akademik Kurul Üyesi

İstanbul Erkek Lisesinde 1984 yılında mezun olan Dr. K. Selçuk Tuzcuoğlu, İTÜ İşletme Mühendisliği Fakültesinde, lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında, lisedeyken 6 sene izcilik yaptığı Sakarya İzci Grubu' na, Celal Ferdi Izci Oymağı' nın Oymakbaşı olarak liderlik etti. Turizm Sektöründe rehber ve tur operatörü, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama'da Temizlik Kağıtları Kategori Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında Bahçeşehir Üniversitesinin akademik kadrosuna katıldı. 2,5 yıl Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Tuzcuoğlu, halen Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesindeki İşletme Mühendisliği Bölümü’nde Pazarlama, İnovasyon, Marka Yönetimi, e-ticaret, Dijital Transformasyon, Nöromarketing dersleri vermektedir. Ayrıca üniversitenin Pazarlama Yüksek Lisans Programları' nın Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Aylık marka ve ekonomi dergilerine düzenli yazılar da yazan Tuzcuoğlu, başta Almanya, Hollanda ve Azerbaycan olmak üzere değişik ülkelerdeki üniversitelerde dersler vermiştir. ISO ve KOSGEB gibi kurumlarla, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Marka Yaratma ve Tutundurma ve Teknoloji Yönetimi gibi konularda eğitimler vermektedir. Tuzcuoğlu, bekar ve 1 çocuk babasıdır.

Murat Yalnızoğlu - İELEV Yönetim Kurulu Üyesi 
 
İstanbul Erkek Lisesi’75 mezunu Murat Yalnızoğlu, lisans ve yüksek lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’80 ve University of Florida’82 da yüksek endüstri ve sistem mühendisi olarak tamamladıktan sonra çalışma hayatına bilgi sistemleri ve yazılım geliştirmede girişimci olarak başladı. Yönetim danışmanlığı ile Andersen Consulting’de bilgi teknolojileri odaklı yönetici olarak tanıştı. Daha sonra Coopers & Lybrand ve Arge Danışmanlık firmalarında kıdemli yönetici, kurucu ve ortak olarak Türkiye'nin önde gelen şirketlerinde strateji ve organizasyonel gelişim alanlarındaki danışmanlık projelerini yönetti. Murat Yalnızoğlu, 2006 yılından bu yana özellikle çok-işli büyük şirketlerde etkin kurumsal yapıların oluşturulmasına yoğunlaştı. Yönetim kurullarının etkinliğinin artırılması, kurumların "baştan" doğru yapılanarak, önemli gelişimlerini sağlama alanında çok sayıda çalışma gerçekleştirdi. Aralarında halka açık şirketler de bulunan çok sayıda şirkette yönetim kurulu üyeliği sorumluluğu üstlendi. 

Yalnızoğlu, yönetim konusundaki deneyimlerini sivil toplum ve meslek örgütleri ile üniversitelerde, çeşitli seminer ve konferanslarda, sosyal medyada (yonetimuzerine.wordpress.com) paylaşarak, "iyi" yönetimin yayılmasına katkıda bulunmaktadır. 2010 tarihinden bu yana İELEV yönetim kurullarında görev alarak, İELEV’in hedeflerine etkin bir yönetim düzeni ile daha hızlı varmasına katkıda bulunmaktadır.