Etkinlikler

Toplam: 101
3.4.2017
İELEV Özel Lisesi Öğrencileri, Okul ve Yaratıcılık Sempozyumuna “Hafızanın Yaratıcılığı, Yaratıcılığın Hafızası: Fanatizm, Liderlik ve Göçler” Projesiyle Katıldılar.

Hafızanın Yaratıcılığı, Yaratıcılığın Hafızası: Fanatizm, Liderlik ve Göçler Projesi ile tarih boyunca dünya sahnesinde etkin liderlerin izlediği politikaların sonucunda yaşanan göçlerin etkilerinin, göçü yaşayan toplumlardaki demografik değişimlerin incelenmesi ve liderlerin politikalarının son zamanlarda yeniden yükselen fanatizm kavramı ile yeniden tartışılması amaçlanmaktadır. Tarih ve coğrafya derslerinin 10. sınıflar için yürüttüğü proje; öğrencilerden birinin “Fanatizm” kavramı üzerine çalışma önerisi ile gündeme gelmiş, tarih ve coğrafya öğretmenleri ile 10. sınıf öğrencilerinin yaratıcılıklarıyla alternatif metinler ortaya çıkmıştır. Coğrafya ders kitabının savaş ve göçler konusunun daha detaylı açıklanmasını isteyen öğrencilerimiz, bu konuya alternatif dört tema belirleyerek önce literatür tarama yapıp ardından temalarla ilgili kanıt temelli tarih öğretimi yöntemi kullanılarak kaynaklar seçmişlerdir. Öğrenciler “I. Dünya Savaşı Liderleri ve Göçler”, “II. Dünya Savaşı Liderleri ve Göçler”, “Soğuk Savaş Dönemi Liderleri ve Göçler”, “Soğuk Savaş Sonrası Liderleri ve Göçler” temalarıyla alternatif metinlerini yazarak, 1 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen “Okul ve Yaratıcılık Sempozyumu”nda süreci anlatıp yazdıkları metinleri dağıtarak, atölye sürecinde katılımcıların yaratıcı ve eleştirel değerlendirmelerini almışlardır.

11.1.2017
İELEV ÖZEL LİSESİ WORLD SCHOLAR’S CUP İZMİR TURNUVASINA KATILDI

İELEV Özel Lisesi 15 öğrenciden oluşan 5 takım ile 7-8 Ocak 2017 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen ve dünyanın sayılı uluslararası turnuvalarından biri olan World Scholar's Cup'ın final elemelerine katıldı. Farklı şehirlerden toplam 75 takımın katıldığı World Scholar's Cup'ta; Scholar's Bowl, Team Debate, Collaborative Writing, Scholar's Challenge gibi kategorilerde öğrenciler İngilizce dil yeteneklerini sergilediler. Dünyada kırktan fazla ülkede gerçekleşen "World Scholar's Cup" 2007 yılından bu yana düzenlenmektedir. Organizasyonun amacı; geleceğin liderlerine global bir ortam yaratmak, öğrencilerin becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak, farklı kültürleri bir araya getirmek, fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp kompozisyon yazdırmaktır. İELEV Özel Lisesi öğrencileri katıldıkları takım ve bireysel müsabakalarda büyük bir başarı göstermiş ve 5 takım da Global Rounds’a katılmaya hak kazanmıştır. Müsabaka sonuçlarına göre: 3 takım Scholar’s Bowl 8 öğrenci Debate Champions/Senior Honor Medal 11 öğrenci Writing Champions/Senior Honor Medal 1 öğrenci Senior Honor Medal/ Challenge- Arts 2 öğrenci Senior Honor Medal/ Challenge- Social Studies 1 öğrenci Senior Honor Medal/ Challenge- History 2 öğrenci Senior Honor Medal/ Challenge- Literature 1 öğrenci Senior Honor Medal/ Challenge- Science 3 öğrenci Senior Honor Medal/ Challenge- Special Area 1 öğrenci Senior Honor Medal/ Challenge- All Subjects 3 takım Top Debate Teams 4 takım Top Writing Teams 1 takım Top Challenge Teams 1 öğrenci School Top Scholar 8 öğrenci Champion Scholars 2 takım Champion Team Countdown 1 takım Champion Teams (4.lük ödülü) alarak turnuvayı tamamlamışlardır. Öğrencilerimizi gösterdikleri başarılarından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Toplam: 101

İELEV Okullarından haber almak için e-bültenimize kayıt olun.

  • Türkiye Özel Okullar Birliği
  • MEB - Okul Sağlığı
  • Erasmus +
  • University of Cambridge ESOL Examinations
  • Weltverband Deutscher Auslandsschulen
  • Das Deut­sche Sprach­di­plom der Kul­tus­mi­nis­ter­kon­fe­renz
  • Schulen: Partner der Zukunft
  • Die Zen­tral­stel­le für das Aus­lands­schul­we­sen
  • The International Baccalaureate®