Başarılarımız

Toplam: 67
26.12.2017
12. Çin Uluslararası Karikatür Yarışmasından 1 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz ve 3 Mansiyon Aldık!

Çocuk ve gençlerin yaratıcılıklarını keşfetmeleri ve dünyaya dair bakış açılarını karikatürler ile ifade etmelerini sağlamak amacıyla, Çin’in Hangzhou şehrinde çocuklara ve gençlere yönelik düzenlenen ve bu yıl 12.si gerçekleşen uluslararası karikatür yarışmasına “Bir Horozun Resmi” ve “Benim Dünyam” konularında öğrencilerimizin yaptıkları karikatür ve resimlerle katıldık. Nürnberg-Erlangen’de faaliyet gösteren Konfuzius–Institut aracılığı ile bizlere duyurulan ve ilk kez katıldığımız bu yarışmanın sonucu bizleri fazlasıyla mutlu etti. Yarışmaya katılan 4. sınıf öğrencilerimizden Alin YAZICI altın, Haki İÇEN ve Alp İRFANOĞLU gümüş, Yaz ÇORUMLUOĞLU ve 5.sınıf öğrencimiz Deniz ÇETİN bronz; 4.sınıf öğrencilerimizden Efe TEZEL, A.Lina THOMSEN ve 5. sınıf öğrencimiz Ömer Arda YEL mansiyon ödülü almışlardır. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Unsere Schüler haben etliche Preisurkunden vom 12. Internationalen Comic- Wettbewerb in China bekommen, herzlichen Glückwunsch! Der 12. Internationale Comic- Wettbewerb für Kinder und Jugendliche fand auch dieses Jahr wieder statt. Die Themen waren “Bild eines Hahns” und “Meine Welt”. Ziel des Wettbewerbs ist es, Kinder und Jugendliche zu ermutigen, ihre Kreativität zu entdecken und mit Comicarbeiten der Welt aus ihrer Sicht Ausdruck zu verleihen. Mehr als 250.000 Kinder und Jugendliche aus über 40 Ländern haben bereits daran teilgenommen. An der Organisation des Wettbewerbs hat das Konfuzius- Institut in Nürnberg- Erlangen mitgewirkt. Folgende Schülerinnen und Schüler haben Preisurkunden erhalten: Alin Yazıcı (Gold-Preisurkunde), Haki İçen und Alp İrfanoğlu (Silber-Preisurkunde), Yaz Çorumluoğlu und Deniz Çetin (Bronze-Preisurkunde), Efe Tezel, A.Lina Thomsen und Ömer Arda Yel (Ehrenurkunde). Wir gratulieren unseren Schülerinnen und Schülern ganz herzlich und wünschen ihnen weiterhin viel Erfolg.

22.12.2017
6. Sınıf Öğrencilerimiz 12. Çin Uluslararası Karikatür Yarışmasına Katıldılar ve 4 Adet Bronz Ödül Kazandılar!

2006 yılından beri Zhejiang eyaletinin başkenti olan Hangzhou' da çocuklar ve gençler için bir karikatür yarışması düzenlenmektedir. Bu yarışmalara bugüne kadar 40 ülkenin üstünde 250.000’ den fazla çocuk ve genç katılmıştır. Amacı, çocukların ve gençlerin yaratıcılıklarını keşfetmeye teşvik etmek, onların dünya görüşünü ifade etmek için çizgi roman kullanmalarını sağlamak olan yarışmanın konusu, “Bir Horozun Resmi” ve “Benim Dünyam” olarak belirlenmiştir. Yarışmayı kazanan öğrencilerimizden Irmak Çavuşoğlu, Defne Atağ, Çağla Açan ve Ayşe Günay’ı tebrik eder, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz. Unsere 6.Klassen haben an dem 12. China Internationalen Comic-Wettbewerb für Kinder und Jugendliche teilgenommen und 4 Bronze Preisurkunden erhalten! Das Thema war „Bild eines Hahns“ und „Meine Welt”. In der ostchinesischen Millionenstadt Hangzhou, Hauptstadt der Provinz Zhejiang, findet seit 2006 ein internationaler Comic-Wettbewerb für Kinder und Jugendliche statt. Mehr als 250.000 Kinder und Jugendliche aus über 40 Ländern haben bereits daran teilgenommen. Ziel ist es, Kinder und Jugendliche zu ermutigen, ihre Kreativität zu entdecken und mit Comicarbeiten ihrer Sicht der Welt Ausdruck zu verleihen. Wir gratulieren recht herzlich, den glücklichen Gewinnerinnen Irmak Çavuşoğlu, Defne Atağ, Çağla Açan und Ayşe Günay.

14.12.2017
7. Sınıf Öğrencilerimizle “World Scholar' s Cup” taydık

7. sınıf öğrencilerimizle 09 - 10 Aralık 2017 tarihleride, İzmir SEV Okullarında gerçekleştirilen “World Scholar' s Cup” adlı yarışmaya katıldık. World’ s Scholar’ s Cup’ ta üç öğrenciden oluşan takımlar hâlinde yarışılmakta olup turnuva 4 bölümden oluşmaktadır: “The Scholar’ s Challenge, Collaborative Writing, The Team Debate ve The Scholar’s Bowl”. Bazı turnuvaların sosyal ve akademik alanda ek bölümleri de yer almaktadır. Bölgesel turnuvalardaki pek çok alanda kişisel ve takım olarak kazanılan başarılar ödüllendirilmektedir. Bu nedenle World’ s Scholar’ s Cup; çocuklara takım çalışmasının nasıl yapılabileceğini gösteren, onların öz güvenini geliştiren ve bütün bunları İngilizcelerini kullanarak yapmalarını sağlayan en keyifli yarışmadır. Tüm bunların yanı sıra World Scholar' s Cup, dünyanın birçok ülkesinden farklı yaşlardaki çocuğun İngilizce beceri ve bilgisini yarıştırdığı takibinde ise başarılı takımların dünya turnuvasında finale katıldığı uluslararası bir yarışmadır. World Scholar' s Cup’ ta 7. sınıf öğrencilerimizden Bora Özkan, Yağmur Deliorman, Zoe Aylin Filippidis, Aleyna Defne Durmaz, Selin Gümüş ve Korkmaz Alp Tuygun; 4 farklı yarışmaya katılarak 7 farklı konuda yarıştı. Yarışmamızdan büyük bir gururla ve çeşitli ödüllerle döndük: Scholar’s Bowl “Bilgeler Turnuvası”:Selin Gümüş, Aleyna Defne Durmaz, Zoe Aylin Filippidis; 3 Gümüş Madalya Debate Champions “Münazara Mücadelesi Şampiyonları”: Zoe Aylin Filippidis; 1 Gümüş Madalya Debate Teams “Münazara Mücadelesi Takım”:Selin Gümüş, Aleyna Defne Durmaz, Zoe Aylin Filippidis; 3 Gümüş Madalya Writing Champions “Yazı Şampiyonları” :Bora Özkan ve Selin Gümüş; 2 Gümüş Madalya, Aleyna Defne Durmaz ve Zoe Aylin Filippidis; 2 Altın Madalya Writing Teams “Yazı Takım” :Selin Gümüş, Aleyna Defne Durmaz, Zoe Aylin Filippidis; 3 Altın Madalya Challenge Champions “Genel Kültür Şampiyonları” :Selin Gümüş ve Zoe Aylin Filippidis; 2 Gümüş Madalya Da Vinci Scholars “Da Vinci Özel Ödülü” :Korkmaz Alp Tuygun 1 Gümüş Madalya Champion Scholars “Şampiyon Bilgeler” :Zoe Aylin Filippidis; 1 Altın Madalya School Top Scholar “En Yüksek Okul Puanı” : Selin Gümüş, Aleyna Defne Durmaz, Zoe Aylin Filippidis; 3 Gümüş Madalya Champion Teams (that go to the World Finals) “Şampiyon Bilgeler Takım”:Selin Gümüş, Aleyna Defne Durmaz, Zoe Aylin Filippidis; 3 Gümüş Madalya Ayrıca yarışma genelinde 20.000’ in üzerinde puan toplayan takımımız, bu yıl henüz tarihi ve yeri belirlenmemiş olan Avrupa final ayaklarından birinde de yarışmaya hak kazanmışlardır. World Scholar’ s Cup’ ta okulumuzu en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizle iki gün boyunca hem çok eğlenceli hem de oldukça öğretici vakit geçirdik.

Toplam: 67

İELEV Okullarından haber almak için e-bültenimize kayıt olun.

  • Türkiye Özel Okullar Birliği
  • MEB - Okul Sağlığı
  • Erasmus +
  • University of Cambridge ESOL Examinations
  • The Duke of Edinburgh’s International Award
  • Weltverband Deutscher Auslandsschulen
  • Das Deut­sche Sprach­di­plom der Kul­tus­mi­nis­ter­kon­fe­renz
  • Schulen: Partner der Zukunft
  • Die Zen­tral­stel­le für das Aus­lands­schul­we­sen
  • The International Baccalaureate®